כותרת

עיצוב חדר ילדים, פוסט ראשון בסדרה

עיצוב חדר ילדים הוא מורכב…. ולכן אחלק את הנושא לכמה פוסטים, כי כמו שאנחנו יודעים ילדים גדלים ומשתנים כל הזמן, ומה שמתאים בחדר של תינוק בן יומו לא מתאים בחדר של נערה מתבגרת. מה שברור ולא משתנה לעולם הוא האהבה שלנו לחמדמדים האלו והרצון לתת להם את הטוב ביותר שאנחנו יכולים. גם אם הם מעצבנים לפעמים…

יש כמה דברים משותפים כשניגשים לעיצוב חדרי ילדים, לא משנה מה הגיל שלהם, ולכן נתחיל איתם:

1. פרוגרמה תיכנונית –

מילה מפוצצת, אני יודעת. אבל מה היא אומרת בדיוק ולה כל כך חשוב להתחיל איתה? הפרוש המילוני הוא: "תכנית, רישום הקווים העיקריים לפעולה מסויימת". אני ממש לא מתכוונת שתתחילו לשרטט את כל הפרטים, למרות שמאוד חשוב לדעת את מידות החדר, הכוונה היא ליצור לכם רשימה מפורטת של הצרכים, הרצונות, החלומות והשאיפות שלכם לחדר, מה שיהווה את הבסיס לתכנון החדר. בנוסף נכניס לרשימה זו גם את נתוני החדר והמגבלות שלו (אם קיימות). בהחלט אפשר גם לרשום מה בשום פנים ואופן לא רוצים שיהייה בחדר ולמפות את החפצים הקיימים שיכנסו לחדר החדש.

2. פרוגרמה עיצובית –

כן, זה ממש דומה לסעיף הקודם רק עם מיקוד בפרטים הנוגעים לעיצוב החדר. ברשימה הזאת נתייחס לצבעים אהובים, חומרים מועדפים, נושא לחדר וטקסטורות שחשובות לנו. זו הזדמנות טובה להתחיל ולמצוא השראה ברשת באתרים כמו houzz או pinterest  , אל תשכחו לרשום מה אהבתם בכל תמונה.

3. לתת ביטוי לאישיותו של הילד –

אם הילד בגיל שהוא כבר מתקשר, פשוט תשאלו אותו! מה את.ה אוהב.ת? איזה פינה הכי חשובה לך.ה? איזה צבעים תרצי.ה בחדר? האם יש משהו מיוחד שתרצה.י בחדר? כמובן בהתאמה לגיל הילד, הם יפתיעו אתכם עם התשובות שלהם, מבטיחה. מפחדים מהתשובה? הילד.ה רוצה גם סמי הכבאי, גם בנות וינקס וגם בלייבליד? שום בעיה, תבחרו בתשובה אחת או שתיים, או שתמצאו את המכנה המשותף של התשובות ותשלבו אותם בחדר והם יהיו מרוצים. אפשר גם פשוט למסגר כמה ציורים של הילד.ה או לתלות תמונה שלו.ה

4. החדר לא בשבילכם!

אז לא, זה לא אומר להשאיר את כל ההחלטות לגמדים החמודים, פשוט תבדקו את עצמיכם עד כמה לקחתם את אופי ילדיכם בחשבון – האם הילד שקט וזקוק לצבעים ממריצים בחדר? אולי בדיוק להפך? האם עניתם על צרכי הילד?

5. הגדירו תקציב –

עיצוב חדרי ילדים אהוב עלי במיוחד, אולי בגלל שיש לי ארבעה משלי, ואני יודעת כמה אפשר להיסחף עם העיצוב בחדרים אלו…. כדי לא להתפזר (מידי) אני ממליצה להבין מראש מהו התקציב העומד לרשותכם ולהיצמד אליו. זה ממש לא אומר להתפשר! הרי תמיד נרצה שהחדר של המתוקים שלנו יהייה הכי הכי, אבל כן נצטרף לתעדף ובעיקר כדי שלא נקנה דברים שלא לצורך.

מרגישים שאתם מוכנים לצאת לדרך?

רגע! זה רק הפוסט הראשון בסדרה…. כנסו לפוסטים הבאים המחולקים לפי גילאים וקבלו טיפים נוספים תואמי גיל

שתפו את הפוסט >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
דילוג לתוכן